RK73H1ETTP38R3D
MFR.Part #
RK73H1ETTP38R3D
JLCPCB Part #
C2578056
Description
-55℃~+155℃ 100mW 38.3Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS