RK73H1ETTP1821D
MFR.Part #
RK73H1ETTP1821D
JLCPCB Part #
C2576230
Description
-55℃~+155℃ 1.82kΩ 100mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS