RK73H1ETTP15R8F
MFR.Part #
RK73H1ETTP15R8F
JLCPCB Part #
C2574847
Description
-55℃~+155℃ 100mW 15.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS