RK73G1ETTP56R0F
MFR.Part #
RK73G1ETTP56R0F
JLCPCB Part #
C2578225
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS