RK73G1ETTP36R5F
MFR.Part #
RK73G1ETTP36R5F
JLCPCB Part #
C4186135
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS