RK73G1ETTP1820D
MFR.Part #
RK73G1ETTP1820D
JLCPCB Part #
C2579468
Description
-55℃~+155℃ 100mW 182Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS