RK73B2ATTD1R8G
MFR.Part #
RK73B2ATTD1R8G
JLCPCB Part #
C7049660
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 150V 250mW Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS