RK73B2ATTD152G
MFR.Part #
RK73B2ATTD152G
JLCPCB Part #
C2575197
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 150V 250mW Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS