RVT100UF10V67RV0160
MFR.Part #
RVT100UF10V67RV0160
JLCPCB Part #
C2904879
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 10V 2000hrs@105℃ 40mA@120Hz 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS