DHG063M477L200S1AA
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
DHG063M477L200S1AA
JLCPCB Part #
C49309245
Package
Plugin,D13xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 13mm 20mm 470uF 5mm 63V 7000hrs@105℃ 760mA@100Khz ±20% Plugin,D13xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS