DHG016M827G140S1AA
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
DHG016M827G140S1AA
JLCPCB Part #
C49309228
Package
Plugin,D8xL14mm
Description
-40℃~+105℃ 1.15A@100kHz 14mm 16V 3.5mm 5000hrs@105℃ 57mΩ@100kHz 820uF 8mm ±20% Plugin,D8xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS