RVT470UF10V67RV0054
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
RVT470UF10V67RV0054
JLCPCB Part #
C2915651
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 10V 2000hrs@105℃ 214mA@120Hz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS