T541X337M016CH8710
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T541X337M016CH8710
JLCPCB Part #
C4980499
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 16V 330uF 50mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors