T541X227M016AT8710
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T541X227M016AT8710
JLCPCB Part #
C2160431
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 16V 220uF 40mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors ROHS