ESW158M035AL6AA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
ESW158M035AL6AA
JLCPCB Part #
C1585645
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1.728A@120Hz 13mm 1500uF 22mΩ 35V 5mm 6000hrs@105℃ ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS