ESL475M400AGMAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
ESL475M400AGMAA
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 11.5mm 110mA@100kHz 12Ω@100kHz 3.5mm 4.7uF 400V 8mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS