ESH108M063AM2AA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
ESH108M063AM2AA
JLCPCB Part #
C1585175
Package
Plugin,D16xL34mm
Description
-40℃~+105℃ 1.2A@120Hz 1000uF 16mm 2000hrs@105℃ 34mm 63V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL34mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS