EEV108M6R3S9MAA
MFR.Part #
EEV108M6R3S9MAA
JLCPCB Part #
C2165568
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 160mΩ 2000hrs@105℃ 6.3V 600mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS