EDK337M016S9PAA
MFR.Part #
EDK337M016S9PAA
JLCPCB Part #
C2165832
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 330uF 380mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS