EDK335M035A9BAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDK335M035A9BAA
JLCPCB Part #
C3829552
Package
SMD,D4xL5.64mm
Description
-40℃~+85℃ 10mA@120Hz 2000hrs@85℃ 3.3uF 35V 4mm 5.64mm ±20% SMD,D4xL5.64mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS