EDK106M035A9DAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDK106M035A9DAA
JLCPCB Part #
C6942192
Package
SMD,D5xL5.64mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2000hrs@85℃ 30mA@120Hz 35V 5.64mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.64mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS