EDH477M035S9RAA
MFR.Part #
EDH477M035S9RAA
JLCPCB Part #
C3829910
Package
SMD,D12.5xL14mm
Description
-40℃~+105℃ 12.5mm 14mm 2000hrs@105℃ 35V 470uF 520mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS