EDH476M016S9DAA
MFR.Part #
EDH476M016S9DAA
JLCPCB Part #
C2164934
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 42mA@120Hz 47uF ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS