EDH336M035A9HAA
MFR.Part #
EDH336M035A9HAA
JLCPCB Part #
C2164920
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 33uF 35V 80mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS