EDH158M6R3A9PAA
MFR.Part #
EDH158M6R3A9PAA
JLCPCB Part #
C2163376
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1500uF 2000hrs@105℃ 460mA@120Hz 6.3V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS