EDH108M016S9RAA
MFR.Part #
EDH108M016S9RAA
JLCPCB Part #
C2166319
Package
SMD,D12.5xL14mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 12.5mm 14mm 16V 2000hrs@105℃ 550mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS