EDH107M016S9GAA
MFR.Part #
EDH107M016S9GAA
JLCPCB Part #
C2164988
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 71mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS