KIA278R35PI-U/PS
Extended
Manufacturer
KEC Semicon
MFR.Part #
KIA278R35PI-U/PS
JLCPCB Part #
C220509
Package
TO-220IS-4
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 10mA 2A 3.5V 35V 500mV@(2A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220IS-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS