RPC16560JTP
MFR.Part #
RPC16560JTP
JLCPCB Part #
C2596874
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 56Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS