RMC1/8-82R0FTP
MFR.Part #
RMC1/8-82R0FTP
JLCPCB Part #
C6977750
Description
-55℃~+155℃ 250mW 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS