RMC1K1740FTE
MFR.Part #
RMC1K1740FTE
JLCPCB Part #
C6397813
Description
-55℃~+155℃ 174Ω 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS