RMC1/8-18R0FTP
MFR.Part #
RMC1/8-18R0FTP
JLCPCB Part #
C5876689
Description
-55℃~+155℃ 18Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS