RMC1/2-5R90FTE
MFR.Part #
RMC1/2-5R90FTE
JLCPCB Part #
C6976923
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 5.9Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS