RMC1/16-361JTP
MFR.Part #
RMC1/16-361JTP
JLCPCB Part #
C6976207
Description
-55℃~+155℃ 100mW 360Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS