RMC1/16-1002FTP
MFR.Part #
RMC1/16-1002FTP
JLCPCB Part #
C6976183
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 10kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS