RMC1K4872FTE
MFR.Part #
RMC1K4872FTE
JLCPCB Part #
C5876000
Description
-55℃~+155℃ 1W 48.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS