RMC1/8K8251DTP
MFR.Part #
RMC1/8K8251DTP
JLCPCB Part #
C7055873
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.25kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS