RMC1/8K8201DTP
MFR.Part #
RMC1/8K8201DTP
JLCPCB Part #
C7343709
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.2kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS