RMC1/8K6041DTP
MFR.Part #
RMC1/8K6041DTP
JLCPCB Part #
C5875875
Description
-55℃~+155℃ 250mW 6.04kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS