RMC1/8K5902DTP
MFR.Part #
RMC1/8K5902DTP
JLCPCB Part #
C7289275
Description
-55℃~+155℃ 250mW 59kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS