RMC1/8K4992DTP
MFR.Part #
RMC1/8K4992DTP
JLCPCB Part #
C5855959
Description
-55℃~+155℃ 250mW 49.9kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS