RMC1/8K36R5DTP
MFR.Part #
RMC1/8K36R5DTP
JLCPCB Part #
C7055803
Description
-55℃~+155℃ 250mW 36.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS