RMC1/8K2500FTP
MFR.Part #
RMC1/8K2500FTP
JLCPCB Part #
C7343610
Description
-55℃~+155℃ 250mW 250Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS