RMC1/8K1960DTP
MFR.Part #
RMC1/8K1960DTP
JLCPCB Part #
C5855838
Description
-55℃~+155℃ 196Ω 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS