RMC1/8K1601FTP
MFR.Part #
RMC1/8K1601FTP
JLCPCB Part #
C5855808
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS