RMC1/8K10R7DTP
MFR.Part #
RMC1/8K10R7DTP
JLCPCB Part #
C6275204
Description
-55℃~+155℃ 10.7Ω 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS