RMC16K823FTP
MFR.Part #
RMC16K823FTP
JLCPCB Part #
C908934
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 82kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS