RMC1/2K5760FTE
MFR.Part #
RMC1/2K5760FTE
JLCPCB Part #
C6977156
Description
-55℃~+155℃ 576Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS