RMC1/2K5361FTE
MFR.Part #
RMC1/2K5361FTE
JLCPCB Part #
C5876441
Description
-55℃~+155℃ 5.36kΩ 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS