RMC1/2K2261FTE
MFR.Part #
RMC1/2K2261FTE
JLCPCB Part #
C5855823
Description
-55℃~+155℃ 2.26kΩ 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS